Miele Tehnica Brasov Miele Tehnica Brasov
Miele Tehnica Brasov

Miele Tehnica Brasov

77 reviews

XIP 2.0 (Xamarin Induction Program)

24.03.2023

Mentalitate intraprenorială – XIP 2.0 (Xamarin Induction Program) program de învățare accelerată realizat la Brașov.

Deoarece tehnologia de zi cu zi evoluează mult mai repede decât sistemul de învățământ, iar piața muncii nu oferă exact competențele tehnice de care industria are nevoie, marea noastră provocare a fost să creștem competențele tehnice necesare și numărul de dezvoltatori de software productivi timpuriu pe #Xamarintechnology.

Fiind o tehnologie de nișă, nu foarte accesibilă și destul de "exotică'', am reușit să proiectăm conceptul și parcursul de învățare împreună cu un trainer dedicat.

Având 40% conținut teoretic și 60% practic, transferul de cunoștințe a avut loc în situații reale de proiect, în timp ce trainerul dedicat și mentorii din echipa Centrului de Dezvoltare au stat aproape de ei, "24h din 24h" pentru a oferi sprijin.

Prin sistemele de monitorizare, evaluare și feedback pe care le-am dezvoltat, am obținut ca echipă un progres constant și până la final, acest proiect și-a atins obiectivul și a fost unul de succes.

Programul nostru XIP a ajuns cu succes la sfârșitul primei faze.

În primul rând, dorim să-i mulțumim trainerului Dan Ardelean.

Mulțumiri echipei de management: Muresan Florin, Aurelia Florea, Răzvan Ciolacu și echipei de coordonare a proiectului Miele: Bogdan Profirescu, Mihaela Ciobanu, Daniela Căluian, mentorilor Marineață Emil, Sergiu Goicea, Sergiu Cosmin Dorian si Dinu Georgiana

#xamarin #agilemethodologies #students #graduates #immerbesser #mielbrasov #creatorsofquality