40 de joburi in Danemarca si Norvegia pentru romani. VEZI CERINTE LA ANGAJARE

26.04.2012
40 de joburi in Danemarca si Norvegia pentru romani. VEZI CERINTE LA ANGAJARE

Danemarca si Norvegia sunt tarile cu cele mai multe oferte de angajare pentru romani prin intermediul Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca.

In Danemarca sunt in prezent 27 de posturi vacante pentru romani in diverse sere, ferme de pomi fructiferi sau ferme de cultivarea capsunilor. Vezi posturile aici.

Se cauta specialisti in fertilizarea solului, muncitori calificati in agricultura si supraveghetori ai echipelor de culegatori de capsuni.

Salariile pentru lucratorii calificati in sere sunt in jurul valorii de 1.200 de euro brut, din care se scad taxele si chiria.

Angajatorii din Norvegia recruteaza, cu ajutorul autoritatilor romane, ingineri de proces, cu peste 5 ani de experienta in industria petrolului si gazelor sau in rafinarii si cu experienta in proiectare.

Inginerii romani care se incadreaza in cerintele de angajare vor lucra pentru companiile care opereaza in petrol si gaze naturale in Marea Nordului. Salariile se incadreaza intre 6.400 si 9.000 euro brut.

Se mai cer: diploma in inginerie chimica, experienta in fezabilitate, cunostinte de coduri si standarde, precum si excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala in engleza.

Găsește-ți job