Angajatorii ofera peste 13.100 de joburi la Bursa locurilor de munca

24.04.2012
Angajatorii ofera peste 13.100 de joburi la Bursa locurilor de munca

Peste 13.100 de locuri de munca sunt disponibile la Bursa locurilor de munca organizata de Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM).

Cele mai multe locuri de munca sunt pentru absolventii fara studii superioare. Angajatorii cauta personal in industria textila, comert, constructii si asigurari.

Pentru absolventii de studii superioare sunt disponibile peste 950 de posturi. Cele mai multe locuri de munca vacante sunt in asigurari, finante - contabilitate, industria auto si constructii.

Angajatorii din Capitala au cele mai multe locuri de munca vacante (2.026), un numar mare de joburi sunt oferite si de firmele din Iasi (1.533), Buzau (606), Bacau (503) si Brasov (480).

Bursa locurilor de munca se va desfasura, in data de 27 aprilie 2012, in 89 de agentii pentru ocuparea fortei de munca din toata tara.

Doresti sa afli informatii despre procesul de angajare, despre atmosfera si mediul de lucru din firmele din Romania? Cauta aici firma de care esti interesat si vezi ce opinii au altii.

Cele mai comentate firme:

- Genpact Romania