MAGNETICO by BUSINESS MARK: How to attract and retain talents by improving employer branding and creating meaningful HR practices

25.09.2024

Parteneriatul nostru cu Business Mark permite companiilor să beneficieze de reduceri exclusive la aceste evenimente. Prin intermediul platformei Undelucram.ro, vă invităm să profitați de aceste oportunități valoroase și să vă alăturați discuțiilor despre viitorul resurselor umane. Nu ratați ocazia de a descoperi strategii inovatoare pentru atragerea și retenția talentelor!

Concept conferință

Într-o eră în care digitalizarea redefinește modul în care interacționăm și lucrăm, oamenii își adaptează gândirea, așteptările și valorile. Pe măsură ce lumea de afaceri își îndreaptă atenția către tehnologii avansate, se analizează cum acestea vor influența nu doar procesele interne, ci și noile oportunități de muncă, la care societatea se pregătește cu tot mai multă seriozitate. În acest context, concepte fundamentale precum valori, scop, contribuție și impact sunt readuse în prim-plan. Cum se schimbă nevoile oamenilor într-o lume în continuă schimbare? Ce pot face companiile pentru a atrage și păstra talentele esențiale?

Companiile investesc în automatizarea proceselor, dar angajații își reevaluează contribuția, ceea ce le oferă liderilor oportunitatea de a naviga într-un moment crucial pe piața muncii. Astfel, întrebările se intensifică: Cum își imaginează companiile viitorul? Cum își satisface fiecare dintre ele nevoile de business? Cum se (re)așează la nivel de valori?

În încercarea de a traduce aceste întrebări în acțiuni concrete, ne propunem să explorăm ce face un brand cu adevărat magnetic.

Invităm profesioniștii din domeniu să se alăture evenimentului „MAGNETICO: How to attract and retain talents by improving employer branding and creating meaningful HR practices”, care va avea loc:

- Magnetico Brașov, 16 octombrie - Hotel Kronwell

- Megnetico Oradea, 24 octombrie - Hotel Ramada

- Magnetico Timișoara, 31 octombrie - Iulius Congress Hall

- Magnetico Sibiu, 7 noiembrie - Hotel Ramada

Participarea la evenimentele din seria „MAGNETICO” reprezintă o oportunitate valoroasă pentru profesioniștii din resurse umane, liderii de afaceri și toți cei interesați de viitorul muncii. Aici, veți avea ocazia să învățați din experiențele altor organizații, să descoperiți soluții inovatoare și să explorați strategii eficiente pentru atragerea și retenția talentelor.

Vă încurajăm să nu ratați această șansă de a vă conecta cu alți profesioniști din domeniu, de a împărtăși idei și de a colabora pentru a crea un mediu de lucru mai bun și mai atractiv.

Dacă vrei să afli mai multe detalii despre participare și beneficiile exclusive pe care le poți accesa, te invit cu drag să ne contactezi.

Email: Catalina.Arhire@undelucram.ro

Telefon: 0771.397.103