ZF HR Conference: 18 noiembrie 2024 (Hotel JW Marriott București) - Cum se pregătesc marii angajatori pentru anul viitor?

06.09.2024

Undelucram.ro vă oferă o oportunitate de a participa activ la conferința organizată de cel mai important ziar de business din România, alături de experți de top din domeniu.

Devino partener al conferinței ZF HR Conference și beneficiază de discount prin Undelucram.ro. Ne poti contacta la Catalina.Arhire@undelucram.ro / 0771.397.103

Concept conferință

Ziarul Financiar organizează, ZF HR Conference: Buget 2025. Cum se pregătesc marii angajatori pentru anul viitor, cea de-a patra ediție a evenimentului de resurse umane din toamnă care aduce împreună lideri de resurse umane, consultanți, traineri și specialiști în recrutare din marile companii locale. Acest eveniment se concentrează pe strategiile și pe bugetele pe care le au marii angajatori când se pregătesc pentru schimbările anticipate în anul 2025. Anul 2024 a adus schimbări semnificative în economie și în modul de lucru, iar aceste schimbări creează noi provocări pentru profesioniștii din HR. Recrutarea, retenția și managementul angajaților sunt acum mai complexe, iar angajatorii trebuie să fie pregătiți să navigheze prin aceste schimbări pentru a rămâne competitivi.

Conferința ZF HR își propune să ofere o platformă pentru discuții aprofundate despre tendințele care vor defini piața muncii în 2025, să exploreze modul în care marii angajatori își pregătesc strategiile de resurse umane pentru a face față noilor tendințe și să faciliteze schimbul de idei și bune practici între profesioniștii din HR și liderii de afaceri pentru a promova soluții inovatoare și adaptabile. Două dintre cele mai „fierbinți” subiecte de pe agenda specialiștilor în resurse umane sunt recrutarea și salariile. În 2024, recrutarea din România s-a conturat într-un context economic și social complex, marcat de schimbări rapide și provocări diverse.

Teme de discuție

Panelul 1

• Cum arată peisajul pieţei muncii în 2024 şi la ce se aşteaptă angajatorii în 2025?
  • Ce impact au noile măsuri fiscale în viaţa angajaţilor şi a angajatorilor?
  • Ce creşteri salariale au bugetat marii angajatori privaţi pentru anul viitor? De ce factori vor ţine cont în stabilirea acestor creşteri?
  • Ce previziuni de creştere au experţii în resurse umane pentru anul care vine?
  • Care sunt sectoarele de activitatea cu cele mai mari creşteri salariale în 2024? De unde vine nevoia de creşteri de salarii în aceste sectoare?
  • Cum a mers recrutarea în 2024 şi la ce se aşteaptă angajatorii în 2024? Care vor fi industriile „fierbinţi”?
  • S-au întors angajaţii în birouri? Cum, cât şi când lucrează oamenii de la birou?
  • Care sunt sectoarele care şi-au chemat angajaţii să lucreze full-time de la birou?

Panelul 2

• Relația dintre angajator și angajat: care au fost principalele tendințe în 2024 și care sunt perspectivele pentru 2025?
  • Care sunt principalele strategii de atragere a candidaților în 2024 și 2025;
  • Cum au evoluat pachetele de beneficii extrasalariale în 2024 și ce așteptări au angajatorii pentru 2025;
  • Wellbeing-ul în 2024 și 2025: mai este starea de bine o prioritate pentru angajatori? Ce noutăți sunt în programele de wellbeing
  • Branding-ul de angajator: ce este, ce impact are în strategia de recrutare și retenție a companiilor;
  • Flexibilitatea la locul de muncă: până unde sunt dispuși angajatorii să meargă?
  • Transformarea relației dintre angajator și angajat: cum mențin companiile o dinamică sănătoasă?
  • Tehnologia și inteligența artificială în recrutare și HR: cum arată automatizarea și personalizarea recrutării;
  • AI și angajatorii: ce aduce 2025 în termeni de tehnologie și relații umane?

Evenimente Employer branding