2 zile
Experiență pozitivă Experience positive
Am acceptat oferta Offer accepted
Răspuns primit Feedback received

Cum a decurs interviul?

Procesul a fost împărțit în 2 etape: prima a fost o discuție cu doi recrutori, în care mi au adresat întrebări, am fost întreabă dacă am și eu întrebări, mi s a prezentat firma și pozitia pentru care recrutau și am primit un test de atenție.
A doua etapă a constat Intr o discuție cu managerul general, întrebările au fost cam același că în prima etapă.
Întrebările sunt adaptate experienței. Pentru un post de junior in hr admin au fost câteva întrebări tehnice, întrebări de cunoaștere, despre studii, experiență de muncă anterioara, despre alegerea domeniului. Discuția a fost destul de punctuala, structurată, bazată parțial pe aspecte trecute în CV, întrebări de bun simt și atmosfera relativ plăcută. Mi s au prezentat activitățile postului in linii mari, mi s a explicat cine îmi va coordona activitatea, motivul pentru care este postul actual este vacant, etc.
Interviul a fost condus de un recrutor cu experiență/manager de resurse umane și un junior.

Intrebări și teste la interviu

Întrebări tehnice:
ce conține un dosar de personal, ce reprezintă revisalul, regesul, cu ce articol se face încetarea unui contract prin acordul părților, care sunt ariile domeniului resurselor umane.
Întrebări de cunoaștere/alte întrebări:
De ce am plecat de la fostul loc de muncă, de ce am ales sa caut un job in domeniul resurselor umane, de ce am urmat cursul de inspector resurse umane, care e zona care mă atrage din domeniu, care a fost tema licenței și cine mi a coordonat lucrare, de ce am nu am susținut lucrarea de licență în prima sesiune, daca am persona in familie care lucrează în domeniul resurselor umane.
Teste de atenție: doua sau mai multe tabele, cu cerinte precum *identificați litere, cifre, numere comune/necomune din coloana x și y*.
Experience positive Experiență pozitivă
Offer accepted Am acceptat oferta
Feedback received Răspuns primit
Locked Search Contributions

Intră în cont pentru a vizualiza toate informațiile

1 zi

Offer accepted Am acceptat oferta
Feedback received Răspuns primit

1 zi
Experiență neutră Experience neutral
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received
Locked

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugam să intri în contul tău

Experience neutral Experiență neutră
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns