Test Development Engineer / Test Production

Test Development Engineer / Test Production
1 săptămână
Foarte ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Departamentul HR lasa mult de dorit,se cred superioare acele dudui care sunt acolo si sunt foarte neobrazate cu candidatii.
Cum a decurs interviul ?
Pasul 1 : M-a sunat o duduie si am stabilit pentru inceput o discutie telefonica pentru cele doua pozitii pentru care am aplicat.A doua zi am fost sunat ( desigur ca respectiva duduie a intarziat si m-a sunat cu 10 minute mai tarziu,tipic celor de la Continental,acolo nu se respecta programarile facute), m-a luat tanti aia de la HR cu niste intrebari gen ce am facut la locul de munca,despre studii se răstea la mine prin telefon si imi vorbea vorbea obraznic mai mai sa ma ia la bataie si eu sa-i inchid telefonul,in fine nici ea nu prea avea chef de discutat cu mine. Duduia asta cu care am vorbit nu este cea si cu care am dat interviul online, asta este cea care achizitioneaza CV-urile si ii suna pe candidati,la interviu a fost alta si mai a dracu.
Pasul 2 : Dupa cateva zile ma suna si stabilim un interviu cu team leaderii din productie online.
Ajuns la interviu online desigur au intarziat din nou,din nou o bila neagra ce ma facea sa regret faptul ca am acceptat sa sustin acest interviu.O tanti tanara alta de cea cu care am discutat la telefon si doi team leaderi,foarte obraznica si asta.Discutia cu team leaderii a fost neinteresanta deoarece mi-a pierit tot cheful cand am vazut ce plictisiti erau si ei,mi-au vorbit de pozitiile respective ,am simtit ca acel interviu a fost unul de ochiul lumii nicidecum sa angajeze pe cineva.
Au promis sa revina catre mine cu un raspuns in 2 saptamani ,au trecut doua saptamani si nimic,am sunat-o pe respectiva cu care am vorbit la inceput la telefon si m-a luat la cearta ca are treaba,auzi la ea nu imi este rusine sa o deranjez din treaba ce tot insist nu am vazut ca ei nu ma vor in echipa de ce mai sun,desi ei au promis ca imi ofera un raspuns.
La partea tehnica m-am descurcat foarte bine am experienta in productie(3 ani de inginer) si stiu cu ce se mananca.
Mi-au lasat un gust amar acest HR din Continental si acesti team leaderi. Se pare ca nu sunt asa cum se lauda ei pe la Universitatii.

NU RECOMAND ACEASTA FIRMA,FERITI-VA DE CONTINENTAL SIBIU SI DE HR-UL DE ACOLO

Intrebări și teste la interviu

Programare in C - pointeri ,variabile,alocare memorie.siruri de caractere
Electronica - Dioda,Tranzistor
LUCRURI SIMPLE PENTRU MINE, AM STIUT TOT CE M-AU INTREBAT
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns
Locked Search Contributions

Intră în cont pentru a vizualiza toate informațiile

2 săptămâni
Mediu