Expleo

Experiență pozitivă Experience positive
Am acceptat oferta Offer accepted
Răspuns primit Feedback received

Cum a decurs interviul?

Discutie cu HR-ul legat de ce am facut la facultate, cunostinitele de limba engleza si discutie despre oferta salariala. Apoi un test pe calculator la sediu din 7 domenii (logica, embedded C, electronica, Simulink, mecanica, desen tehnic, intrebari automotive). Ultimul pas a fost o discutie cu team leader-ul proiectului la care am obtinut puctajul cel mai bun(trebuie sa fie peste 70 %)

Intrebări și teste la interviu

Intrebari din facultate, nimic complicat. Daca ai trecut de testul pe calculator interviul cu team leader-ul este mai mult pentru a vedea cum gandesti si nu trebuie sa fii prea stresat. Nu ai de stiut multa teorie greoaie. Vrea doar sa vada de la ce nivel te poate lua pentru a primi task-uri pe nivelul tau. Se presupune ca daca ai luat minim 70% la testele pe calculator ai cunostintele de baza si vei fi sigur angajat. De mentionat ca la 3 teste(logica, electronica si automotive) trebuie sa iei peste 70% iar la un altul la fel. Poti sa nu faci partea de mecanica sau de simulink daca nu stii sau daca nu doresti sa intri pe astfel de proiecte
Experience positive Experiență pozitivă
Offer accepted Am acceptat oferta
Feedback received Răspuns primit
Locked Search Contributions

Intră în cont pentru a vizualiza toate informațiile

Ipsos Interactive Services

Ipsos Interactive Services

Romania
12 luni
Ușor
Experiență neutră Experience neutral
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received
Locked

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugam să intri în contul tău

Experience neutral Experiență neutră
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns