Trainee cu studii economice

Trainee cu studii economice
3 săptămâni
Ușor
Experiență pozitivă Experience positive
Nici o ofertă primită No offer
Răspuns primit Feedback received

Cum a decurs interviul?

In prima etapa am fost sunat de hr pentru a ma lamuri cu privire la program, pachet salarial si pentru a stabili un interviu online cu TL, managera de departament si head of hr.La interviu am discutat generalitati despre studii, motivatie si alte intrebari tipice de hr in romana dar si engleza.Interviul a durat 45 de minute dupa care managera mi-a spus ca suntem pe aceeasi frecventa si ca ne vom vedea in urmatoarea etapa.Dupa cateva zile am fost sunat sa stabilim interviul face to face la sediul firmei.Mi s-a spus ca nu vor fi teste ci vor sa vorbim mai amplu despre atributiile de servici, sa cunosc mentorul si sa vad cum arata birourile.
In ziua interviului managera a vorbit mult despre ce fac ei si ce voi face eu apoi TL mi-a zis ca ar vrea sa imi dea un test surpriza in care trebuia sa redactez un mail in care sa cer ajutor in legatura cu un task pe care se presupune ca nu stiu sa il rezorv in termen de 2 min.Dupa ce am terminat m-au plimbat printre birouri ca sa imi arate colegii si sa imi explice cum se va desfasura activitatea.Mi-au spus ca ma vor contacta pentru a-mi da un feedback iar dupa cateva zile am primit mesaj cum ca au selectat alta candidatura dar avand in vedere faptul ca era disponibil doar 1 loc am observat ca ei au tot actualizat anuntul, uneori chiar schimbandu-i numele dar mentinand descrierea exacta. Drept vorbind impresia facuta a fost una neutra deoarece mi-au dat constant impresia ca nu stiu concret ce vor.Mentorul nu a fost anuntat ca are interviu in ziua respectiva, i-a spus TL in momentul in care a intrat in camera de conferinta.

Intrebări și teste la interviu

Managera a vorbit un sfert de ora fara oprire despre atributii, task uri si companie dupa care mi-a cerut sa ii explic in detaliu tot ce am inteles desi ma cam plictisisem sa o ascult sarind de la un subiect la altul.
Redactare de email sub forma de test surpriza desi mi-au spus clar ca nu va fi nici un test.Testul a fost gandit pe loc, se uitau unii la altii daca sa mai ceara altceva sau nu.
Experience positive Experiență pozitivă
No offer Nici o ofertă primită
Feedback received Răspuns primit