Oracle Romania

Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Interviul cu persoana de pe recrutare foarte ok. Nu au fost prea multe intrebari, experienta reiesea de pe CV, persoana cu care am vorbit a fost prietenoasa. Totusi, am sesizat o mare lista de profesionalism a HR-ului aceste companii. Am asteptat o saptamana sa ma sune pentru stabilirea celui de-al doulea interviu, mi s-a impus o anumita data si ora, dupa disponibilitatea managerilor din SUA, si dupa o saptamana de pregatiri, cu 2 zile inainte de interviu m-au sunat sa imi spuna ca managera e “fully booked” (ma gandesc ca stia agenda ei cand a confirmat data) si nici nu a venit deja cu o data alternativa pentru reprogramare. Mi s-a parut cel putin dubios si lipsa de profesionalism. Cand confirmi ceva si cineva asteapta X zile si se pregateste, de bun simt e sa respecti si timpul lui, sau macar sa vii pe loc cu optiuni alternative. Penibil sa mai astepti iar nu stiu cate zile dupa o alta data.Anyway, am sustinut interviul cu managera americanca in urma caruia am ramas cu un gust amar. Atitudine de superioritare, aroganta nejustificata si replici precum “eu sunt o persoana agresiva si colega mea poate confirma asta, cand vreau ceva ma astept sa se intample exact asa cum spun si my way”. Management toxic, micromanagement, basically ei aveau nevoie de un om caruia sa ii puna in carca treburile minutioase si de care sa traga toti, fara dar si poate. Nu multumesc. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca “vei auzi de la recruiter saptamana viitoare”. A trecut o luna, pozitie expired deja. La ei nu exista optiunea de feedback. Daca asa se vorbeste cu candidatii la interviuri, nu vreau sa stiu cum sunt tratati angajatii. Mare atentie la red flags in interviuri si procesele de recrutare. Astea oglindesc cultura organizationala. Waste of time.

Intrebări și teste la interviu

Numai intrebari situationale, unele extrem de stupide dupa parerea mea. Ex: cum ai inova un sistem de feedback intr-un LMS?!
Poate mai scot si ei niste idei de la amarati de canditati, sa raspunda managera la asa intrebari pe loc.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns
Locked Search Contributions

Intră în cont pentru a vizualiza toate informațiile

GlobalLogic Romania

Experiență neutră Experience neutral
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received
Locked

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugam să intri în contul tău

Experience neutral Experiență neutră
No offer Nici o ofertă primită