WEB Software QA

WEB Software QA
1 zi
Mediu
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

A fost un apel telefonic in prima instanta, cu PM-ul care nu a oferit prea multe detalii despre post, doar mi s-a oferit un scurt guide pentru setup-ul interviului cu persoana la tehnic.
Cu persoana de la tehnic am purtat o conversatie despre rol, activitate, experienta mea, totul a parut ok, chiar el spunand asta, deci o nota pozitiva la aceasta conversatie.
Apoi primesc un test pe mail in care mi se cere sa identific bug-urile din aplicatia lor.
Identific o serie de buguri in 2 ore, atasez frumos pasi, outcome, expected behavior, inserez screenshot-uri si trimit mail inapoi catre domnul de la tehnic.
Astept 1 saptamana, PAUZA feedback, sun inapoi domnisoara PM si mi se spune ca voi primi un raspuns "chiar azi".
Primesc inapoi un mail sec, in care mi se spune ca nu se trece mai departe cu mine si nimic mai mult.
Ceea ce nu inteleg majoritatea oamenilor care recruteaza este ca, odata ce te-ai vazut cu "sacii in caruta" (candidatul potrivit), este de bun simt sa oferi un feedback si celorlalti participanti. Chiar ajuta sa stii unde ai gresit, la ce nivel esti, cat "cantaresti" cu adevarat s.a.m.d.

Intrebări și teste la interviu

Identificarea unor bug-uri in aplicatia lor.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns