Working Student in System Software Testing & Test Automation for Parking Systems

Bosch Romania

Cluj-Napoca
1 săptămână
Foarte dificil
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Am plans dupa interviul cu cei de la Bosch,m-au luat la misto pe tot parcursul interviului ,doamna de la recrutare radea de mine cand le povesteam despre proiectele mele din facultate,am participat si la Bosch Mobility Challenge,insa doamna de la recrutare mi-a zis ca ce o intereseaza pe ea acest aspect sa-mi vad de lungul nasului ca nu am terminat facultatea impreuna. Domnii ingineri m-au luat la misto si faceau glume cand incercam sa le ofer un raspuns clar si concis.Am scris cod in C ,fibonacci,microcontrolere diferente uc si up,m-am descurcat destul de bine am stiut tot doar ca m-au luat la misto.Am plans foarte mult dupa acest interviu si le-am povestiti si colegilor si domnilor profesorii despre acest interviu cu cei de la Bosch si m-au sfatuit sa nu ii mai bag in seama si sa nu pun la suflet rautatile doamnei de la recrutare si a domnilor ingineri deoarece si-au cam luat nasul la purtare cei de la Bosch si se comporta urat cu toti candidatii pe care nu vor sa ii angajeze.Pentru mine a fost o experienta urata si nu voi mai aplica niciodata la Bosch,se comporta foarte urat oamenii la interviu cu studentii.

Intrebări și teste la interviu

- Cod in C
- Algoritmi
- Microcontrolere ( Interefete seriale UART / SPI / Rezistenta pull up /down ,Timere ,Intreruperi )
- CAN ce face
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns