Agent achiziții - Netex Romania

Agent achiziții

Publicat 22.08.2024 | Expiră 17.10.2024

Descriere job

Căutăm un agent de achiziții orientat către detalii și proactiv care să se alăture echipei noastre. Candidatul selectat va fi responsabil de gestionarea și procesarea comenzilor clienților pentru depozitele noastre de anvelope auto, plasarea comenzilor la furnizori și asigurarea operațiunilor de livrare eficiente și fără probleme. Această poziție necesită abilități excelente de organizare, atenție la detalii și capacitatea de a gestiona simultan mai multe sarcini.

Abilități necesare:

  • Experiență în achiziții sau în procesul de aprovizionare, ideal în domeniul auto.
  • Abilități de organizare și multitasking.
  • Competențe solide în utilizarea Microsoft Office și a software-urilor de achiziții.
  • Atenție la detalii și abilități de rezolvare a problemelor.

Responsabilități:

  • Procesarea comenzilor de la clienți: gestionează și procesează comenzile de la depozitele de anvelope auto.
  • Plasarea comenzilor către furnizori: Comandă de la furnizori în funcție de cererea clienților și de nivelurile de stoc.
  • Pregătirea documentelor: se ocupă de documentația necesară pentru livrări.
  • Gestionarea problemelor de livrare: soluțoinează problemele care apar în timpul livrării.
  • Verificarea stocului: verifică nivelurile de stoc cu furnizorii.
  • Managementul asigurărilor în valută străină: pregătește asigurările pentru comenzile non-UE.
  • Verificarea facturilor: verifică facturile proforme.
  • Ajustarea comenzilor: procesează modificările și anulările comenzilor.
  • Programarea livrărilor: stabilește și confirmă datele de livrare.
  • Procesarea emailurilor: gestionează emailurile de la operatori, furnizori și mesajele generate de sistem.
Netex Romania

27 anunțuri active

3.75

40 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Tip job Full-time
Orașe Timisoara, Oradea, Cluj-Napoca, Targu Mures, Medias, Sibiu, Agnita, Resita
Limbi străine Engleză, Germană