Expert Sistem Decizie Risc - Raiffeisen Bank

Expert Sistem Decizie Risc

Publicat 20.08.2024 | Expiră 05.11.2024

Descriere job

  • DomainBack office
  • AvailabilityFull-time
  • ExperienceSenior Level
  • Type of contractNedeterminat
  • LocationBucuresti
  • SalaryTo be determined

Responsabilitati cheie:

• Design pentru module software,relatiile dintre acestea si semnalarea eventualelor riscuri tehnice ce pot interveni asupra calitatii sau termenelor dezvoltarilor in cauza;

• Detaliaza in documentul de design solutia agreata, pasii de dezvoltare, zonele impactate ale aplicatiei;

• Stabileste solutia comuna impreuna cu corespondentul BPM (APM/BPMS/ MSA);

• Concepe planul de testare functionala si integrata a programelor/modulelor care compun aplicatia IT;

• Stabileste rezultatele asteptate in urma testarii , procedurile de testare, mediul si metodele de testare, precum si tehnologia si instrumentele de testare;

• Identifica si analizeaza impactul incidentelor de productie in contextul dezvoltarilor active;

• Modularizeaza dezvoltarile functie de prioritate si date de Go Live;

• Identifica contradictii cu normele interne de risc, impact si interdependente intre cerintele in lucru si initiaza masuri de corectare in acord cu managementul echipei;

• Dezvolta solutii de migrare a datelor (conversie) in cazul in care aplicatia este inlocuita cu alta;

• Stabileste etapele planului de promovare, precum si disaster recovery, roll back si prerechizite;

• Elaboreaza si actualizeaza documentatia aferenta aplicatiei DAR;

• Asigura la cerere suportul necesar instruirii utilizatorilor aplicatiei

Experiente anterioare cheie critice necesare pentru indeplinirea jobului:

• Minim 5 ani experienta relevanta in domeniul managementului riscului bancar, modelarea deciziei si sisteme de tip BPM(S) S), IT project management, Release Management;

• Experiența anterioară minim 5 ani in cadrul zonelor de analiza/aprobare PJ, preponderent Micro Intreprinderi.

Cunostinte si traininguri necesare pentru indeplinirea jobului:

• Cunostinte PC limbaje de programare: OOP (object-oriented programs), Oracle, SQL+, Java 2EE, C++, XML, Blaze Advisor (de dorit);

• Framework (WBI, WebShpereWSAD ) (junior)

• Limba engleza - nivel mediu

Studii si certificari necesare:

• Studii superioare profil economic/informatic

Values
  • Initiative
  • Responsability
Perks
  • Meal tickets
  • 13th salary
  • Work from home
  • Private pension
  • Health Insurance
Raiffeisen Bank

158 anunțuri active

3.63

603 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Senior level (> 5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Bucuresti