Manager Constructii - Decathlon Romania

Manager Constructii

Publicat 01.07.2024 | Expiră 15.08.2024

Descriere job

Decathlon este dе peste 15 ani pe piața dе retail sportiv din România, fiind actual lider dе piata, avand peste 1500 de colaboratori pasionați de sport, care activează în peste 11 domenii de activitate (comert, logistica, it, resurse umane, financiar, expansiune etc).

Deoarece ne dorim sa facem sportul accesibil prin cat mai multe locații din țară, suntem în căutare de un nou Responsabil de Construcții.

Profilul cautat:

∙ Esti sportiv si ai calitatile unui sportiv si in cadrul activitatii tale ( Fair-play, spirit de echipa,  disponibilitate la efort).

∙ Esti dispus la deplasari atat interne si internationale. Ai permis de conducere categoria B. ∙ Vorbesti fluent limba engleza. Limba franceza e considerata un plus.

∙ Faci dovada unor bune abilitati de negociere.

∙ Ai experienta in Project Management si/sau autorizari constructii.

∙ Ai bune cunostinte de operare ale calculatorului, in special pachetul Office ( Word, Excel,  Power-Point).

∙ Esti obisnuit sa lucrezi in autonomie completa si sa tratezi fiecare proiect cu  responsabilitate.

∙ Faci dovada unui spirit organizatoric foarte bine dezvoltat, care te ajuta sa gestionezi mai  multe proiecte in paralel.

∙ Esti curios si inveti repede.

Responsabilitati:

∙ Stapanesti in profunzime reglementarile la nivel national privind procesele de obtinere a  autorizatiilor ( CU, AC, ISU, etc), domeniile de aplicare ale acestora precum si exceptiile;

∙ Esti familiarizat cu standardele din domeniul constructiilor;

∙ Pregatesti si gestionezi in autonomie licitatiile pentru atribuirea lucrarilor;

∙ Esti obisnuit sa pregatesti bugete pentru lucrarile in responsabilitate si gasesti solutii  pentru optimizarea si reducerea continua a costurilor;

∙ Te asiguri de buna executie a lucrarilor de-a lungul procesului de amenajare;

∙ Arhivezi autorizatiile si contractele de executie impreuna cu garantiile aferente;

∙ Coordonezi intreg proiectul de constructie sau amenajare a spatiului, conform  standardelor, pana la deschiderea acestuia catre public;

∙ Realizezi audituri in cadrul retelei de magazine existente, in conformitate cu standardul  Decathlon si cu legislatia in vigoare, emiti si urmaresti planuri de actiune corective atunci  cand este cazul;

∙ Cunosti reglementarile si normele privind siguranta si intretinerea cladirilor;

∙ Cunosti certificarile de referinta ale cladirilor sub aspectul dezvoltarii durabile ( LEEDS,  BREAM, EDGE, etc) si ale respectarii normelor de mediu;

Beneficii:

- un mediu de muncă activ, cu posibilități multiple de dezvoltare;

- training-uri locale și internaționale;

- teambuilding-uri și întâlniri cu echipa, pentru a practica sport și a petrece timp împreună;

- asigurare medicală privată și asigurare de viață;

- program intern de recomandări viitori angajați, cu recompensă financiară;

- bonuri de masă si tichete cadou de sărbători;

- pachet salarial individualizat, bazat pe propriile performanțe;

- oportunitatea de a investi în companie prin sistemul de acționariat și posibilitatea de a primi parte din profitul companiei;

- siguranța unui loc de munca stabil, oferind perspective de dezvoltare a angajatului pe termen lung.

Găsește un job în ritmul inimii tale!

Decathlon Romania

7 anunțuri active

4.34

865 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Senior level (> 5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Hybrid (Bucuresti)
Limbi străine Engleză, Franceză