Reprezentant Vanzari - Adecco Romania

Reprezentant Vanzari

Publicat 11.07.2024 | Expiră 05.11.2024

Descriere job

Client Description:

Adecco recrutează o poziție de Reprezentant Vanzari responsabil de zona de Vest a Romaniei pentru unul dintre clienții săi, unul dintre cei mai apreciați producatori de produse uz casnic si menaj: mopuri bumbac, vascoza, laveta si microfibra, maturi si perii.

Responsibilities:

Responsabilitati principale:

·      Prospectare piata si identificarea de clienti noi: Identifica potențiali noi clienți prin diverse canale, inclusiv cercetare online, rețele si studii de piata locale si califica clientii potentiali folosind strategii de vânzare proactivă.

·      Prezentarea produselor și serviciilor companiei într-un mod convingător avand in vedere potentialul clientilor, strategia de dezvoltare a retelei de vanzari si produsele companiei

·      Construirea și menținerea relațiilor solide cu clienții existenți și noi, pentru a promova loialitatea și a stimula vânzările repetate, mentinerea unei baze de date cu clientii menite sa identifice oportunitatile de dezvoltare.

·      Mentine relatiile cu clientii pentru a identifica nevoile viitoare de extindere a gamei de produse vandute, in concordanta cu nevoile de dezvoltare ale clientilor.

·      Lucreaza cu echipa de marketing si produs pentru a alinia strategia de vanzare cu cea de dezvoltare, monitorizand tendințele pieței și a concurenței pentru a identifica oportunități și a oferi feedback pentru îmbunătățirea strategiilor de vânzare.

·      Îndeplinirea obiectivelor de vânzări lunare și trimestriale stabilite de către managementul echipei de vanzari

Candidate Profile:

·      Experienta de minim 3 ani in rol de vanzari, de preferat pe achizitie de clienti noi; experiente de vanzare pe piata non-food este un avantaj.

·      Excelente abilitati de comunicare si negociere

·      Motivație puternică de a atinge și depăși obiectivele de vânzări

·      Capacitatea de a lucra ca reprezentant al unei regiuni, independent și de a lua decizii în mod independent

·      Abilitatea de a construi relatii solide si de a mentine relatiile cu clientii noi si potentiali

·      Orientare către rezultate și atenție la detalii

·      Studii liceale finalizate

·      Cunoasterea unei limbi straine este un plus

·      Permis de conducere valid și disponibilitate pentru deplasări în teren

Adecco Romania

191 anunțuri active

3.88

164 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Tip job Full-time
Orașe Furduești