Responsabil HR - Evolve Today

Responsabil HR

Publicat 26.06.2024 | Expiră 10.08.2024

Descriere job

Suntem în căutarea unui Responsabil HR pentru o companie ce activează în industria frumuseții. Este un multibrand ce pune la dispoziție o gama variată de produse profesionale de manichiura și pedichiura, produse de îngrijire si tratament, alături de instrumente calitative pentru profesionisti din domeniu.

Dacă ești o persoana motivata și pasionată de domeniul resurselor umane, asteptam cu nerabdare sa te cunoastem si sa îți oferim oportunitatea de a te dezvolta profesional în cadrul companiei partenerului nostru.

Responsabilitati:

  • Politici si proceduri HR – elaborarea, implementarea si monitorizarea acestora
  • HR Admin – supervizarea procesului de intocmire si modificare a documentelor angajatilor; întocmirea unei proceduri; asigurarea ca totul este in linie cu legislația in vigoare.
  • Salarizare –coordonarea activitativitati de salarizare alaturi de financiar: verifica statele salariale, bonusuri acordate. Analiza diferentele dintre luna curenta si luna precedenta,etc
  • Onboarding – Elaborarea si implementarea procesului de onboarding si integrare a noilor angajati in companie
  • Performance Management – a supervizare proces existent de Evaluare a Performantei din cadrul companiei
  • Beneficii – elaborarea si implementarea politicii de compensații si beneficii acordate angajaților.
  • Planuri de retentie ale angajatilor – propunerea si implementarea unor măsuri (financiare si non-financiare care sa preintampine părăsirea companiei).
  • Recrutare si selectie –gestionarea end-to -end a procesului de recrutare
  • Sustinerea de exit interview-urilor si analizarea lunara a motivelor plecarii angajatilor.
  • Propunerea de măsuri adecvate care sa ducă la scaderea fluctuatiei de personal.
  • Implementare ERP HR – participarea si asigurarea suportului pentru implementarea acestuia

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate, de preferat în domeniu resurselor umane.
  • Minim 3ani experiența într-un rol similar.
  • Bune abilitati de comunicare, organizare, spirit de observatie, atenție la detalii și flexibilitate;
  • Competente si bune abilități de organizare;
  • Atitudine pozitiva, autodeterminare, spirit de echipa;
  • Punctualitate si rigurozitate in îndeplinirea sarcinilor de serviciu.
  • Bună cunoaștere a legislației muncii.
  • Bune abilități de management al oamenilor.
  • Cunoștințe excelente ale pachetului Microsoft Office.

Evolve Today

24 anunțuri active

5.00

1 evaluare

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Hybrid (Bucuresti)