Responsabil Logistică - Deichmann

Responsabil Logistică

Publicat 27.09.2024 | Expiră 11.11.2024
Aplică

Descriere job

Pentru întregirea echipei de Logistică din cadrul noului nostru depozit din zona Chitila căutăm:

Responsabil Logistică

………………………………………………………………………………………………………….

Responsabilități:

• Coordonarea întregului flux de marfa (de la import, gestiune în cadrul punctelor de depozitare de pe teritoriul României, ︁︀︂︃︃︉︆︆︄până la livrări în Romania, în Uniunea Europeană precum și la export, în afara Uniunii Europene, etc.)
  • Păstrarea contactului cu furnizorii de servicii logistice
  • Menținerea legăturii cu proprietarul mărfii și cu alte centre de distribuție ce aparțin grupului Deichmann
  • Coordonarea activităților de logistică și urmărirea traseului de livrare a mărfurilor către depozit
  • Planificarea și optimizarea operațiunilor de transport, import și export
  • Evaluarea situațiilor neprevăzute și rezolvarea problemelor apărute
  • Monitorizarea permanentă a locației mărfurilor, pe durata transportului
  • Planificarea cantității de marfă care urmează să fie recepționată și asigurarea gestiunii corecte a acesteia
  • Supravegherea și asigurarea gestiunii exacte a stocurilor
  • Verificarea prețurilor din facturi cu ajutorul documentelor de livrare-transport-depozitare
  • Întocmirea de rapoarte diverse de activitate

Profil: ︋︇︃︀︎︋︍︌︂︆︄︅︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎

• Experiența într-o poziție similară minim 2-3 ani, de preferat
  • Cunoștințe foarte bune de limbă engleză (scris și vorbit - nivel avansat)
  • Cunoștințe limbă germană (prezintă un avantaj considerabil)
  • Cunoștințe MS Office
  • Persoană echilibrată și consecventă
  • Rezistență la sarcini repetitive și la stres
  • Seriozitate și spirit de echipă

Oferim:

• Pachet salarial atractiv
  • Telefon mobil și laptop de serviciu
  • Oportunități de dezvoltare personală și profesională în cadrul companiei
  • O cultură de companie dinamică și colaborativă
  • Un loc în care puteți face diferența

Dacă îți dorești o nouă provocare într-o companie stabilă și de renume, aplică acum!

DEICHMANN SE, cu sediul în Essen, Germania, a fost înființată în 1913 și este încă o companie deținută în totalitate de familia fondatoare. Este liderul pieței europene de retail de încălțăminte și activează în 31 de țări din întreaga lume. Compania are peste 49000 de angajați și operează aproximativ 4700 de magazine staționare, precum și 41 de magazine online. În Romania am deschis prima filială în anul 2007 și am ajuns între timp la o rețea de peste 110 magazine și aproximativ 850 de angajați.

Deichmann

Deichmann

25 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Chitila, Buftea, Bucuresti, Otopeni, Ploiesti, Mogosoaia, Crevedia