Responsabil mediu - Transavia SA

Responsabil mediu

Publicat 03.09.2024 | Expiră 25.10.2024

Descriere job

Descrierea postului:

  • Coordonează activitatea în domeniul protecției mediului care se derulează la nivelul societății.

ACEST POST NU ESTE VALABIL CU RELOCARE.

Cerințe:

  • Studii superioare de specialitate sau curs calificare profesională Responsabil de mediu;
  • Experiență în domeniu de minimum 3 ani;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Abilități de operare eficientă ale calculatorului, în special pachetul OFFICE;
  • Abilități de cooperare, responsabilitate, respectarea regulilor, perseverență;
  • Foarte bună capacitate de concentrare, organizare și coordonare a activităților, atenție (distributivitate, volum, flexibilitate) și o reactualizare rapidă a informațiilor specifice în memoria de lucru;
  • Abilități numerice, de calcul, cunoștințe de prelucrare matematică și interpretare a indicatorilor specifici;
  • Cunoașterea legislației specifice în vigoare.

Atribuții funcționale:

  • Este consultat de sectoare şi oferă informaţii pentru soluţionarea problemelor referitoare la activitatea de mediu;
  • Aplică în companie cadrul legislativ național și european de conformare cu legislația de protecția mediului, directive UE, standarde europene specifice IS
  • Evaluează impactul de mediu produs de activitățile companiei și acționează pentru diminuarea sau eliminarea lui atât la sediul companiei cât și la punctele de lucru ale
    acesteia.
  • Stabilește planuri / măsuri pentru reducerea poluării și implementează sisteme de management al mediului.
  • Elaborează și monitorizează documente specifice pentru activitățile care impactează mediul.

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Tichete de masă 30 lei/zi;
  • Pachet cu produse de 2 ori pe lună;
  • Spor de fidelitate
  • Stabilitate profesională.
  • Zile libere evenimente deosebite (deces, donare de sânge, etc.)
  • Primă și cadouri de sărbători.
Transavia SA

10 anunțuri active

4.00

16 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Santimbru, Alba Iulia
Limbi străine Engleză