Site Manager - Construction - Adecco Romania

Site Manager - Construction

Publicat 13.06.2024 | Expiră 13.08.2024

Descriere job

Client Description:

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul dintre clientii sai, una dintre cele mai importante companii din domeniul constructiilor si antreprenoriat general, un Site Manager, pentru Bucuresti.

Descrierea Pozitiei:

Site Managerul are responsabilitatea directa pentru coordonarea si supervizarea executarii lucrarilor conform standardelor tehnice, legislatiei in vigoare si procedurilor specifice. In acest rol, este esential sa asigure respectarea normelor de protectia muncii, a regulamentelor de mediu si a standardelor de calitate.

Responsibilities:

Responsabilitati:

·      Conducerea Executiei Lucrarilor:

·      Conducerea si supravegherea activitatilor de executie a lucrarilor in conformitate cu documentatiile tehnice si normativele stabilite.

·      Asigurarea respectarii normelor de Protectia Muncii, Mediului si PSI conform standardelor ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2008 si SR EN ISO 9001:2008 in constructii.

Controlul Calitatii si Raportare:

·      Implementarea si confirmarea operatiilor tehnologice si verificarilor in fisele de control calitate pentru fiecare faza a lucrarii executate.

·      Raportarea progresului pentru decontarea lunara a productiei executate conform stadiilor fizice confirmate de clienti.

·      Gestionarea Documentatiei si Materialelor:

·      Administrarea si gestionarea documentatiilor tehnice si de control calitate a lucrarilor.

·      Verificarea, gestionarea si depozitarea corecta a materialelor si produselor primite in conformitate cu prescriptiile tehnice.

Asigurarea Calitatii si Sigurantei:

·      Supravegherea proceselor de executie pentru respectarea procedurilor si instructiunilor specifice.

·      Implementarea masurilor de securitate a muncii si protectie adecvata conform normelor si standardelor.

·      Managementul Echipelor si Raportare:

·      Evaluarea competentei personalului subordonat si propuneri pentru calificare si instruire.

·      Raportarea periodica si cooperarea activa cu conducerea societatii pentru progresul lucrarilor.

Cooperare si Relatii Interne si Externe:

·      Colaborarea eficienta cu subcontractantii si reprezentarea societatii in relatia cu acestia.

·      Asigurarea cooperarii si comunicarii intre toti factorii implicati in proiect (investitori, autoritati locale, subcontractanti etc.)

·      Respectarea Manualului Sistemului Integrat de Management Calitate, Mediu, Sanatate si Securitate Ocupationala.

Candidate Profile:

  • Studii superioare tehnice
  • Minim 5 ani in pozitii de conducere a unor echipe de executie in domeniul constructiilor
  • Limba Engleza nivel avansat
  • Bune abilitati de organizare, planificare si previzionare
  • Capacitate de coordonarea a mai multor echipe
  • Buna cunoastere a legislatiei si normelor SSM
  • Abilitati dovedite de manager (stabileste obiective, aloca sarcini, monitorizeaza implementarea, dispune actiuni corective)

Toti candidatii care corespund cerintelor de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului in maxim 2 saptamani.

Pentru mai multe oportunitati de angajare, va rugam vizitati website-ul www.adecco.ro si inregistrati-va cv-ul in vaza de date pentru a fi elegibil pentru actuale sau viitoare posturi deschise. Toate aplicatiile sunt strict confidentiale.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “adecco.com” sau “adecco.ro”, prin intermediul retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul grupului Adecco. Mai multe detalii gasiti aici. Pentru orice sesizare cu privire la prelucrarea datelor personale, va rugam sa va adresati la dataprotection.romania@adecco.com.

Adecco Romania

260 anunțuri active

3.85

158 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Tip job Full-time
Orașe Bucuresti