Tehnician Electro Mecanic - Adecco Romania

Tehnician Electro Mecanic

Publicat 12.09.2024 | Expiră 05.11.2024

Descriere job

Client Description:

Adecco recruteaza un Tehnician Electro Mecanic pentru unul dintre clientii sai.

Responsibilities:

Responsabilitati:

  • Definirea, pregătirea și realizarea operațiunilor de mentenanța,
  • Identificarea defecțiunilor echipamentelor şi repunerea acestora în funcțiune;
  • Efectuează intervenții corective sau planificate, pentru echipamentele electrice şi electromecanice, conform procedurilor din domeniu;
  • Urmareste si rezolva comenzile de mentenananta din aplicatia electronica PoweApp;
  • Realizează înlocuirea echipamentelor electrice, dacă este necesar;
  • Completează raportul de intervenție și actualizează documentația de întreținere în consecință;
  • Ţine evidenta reparațiilor efectuate şi a consumului de piese de schimb;
  • Pregătește și realizează Lockout Tagout (LOTO) pentru activitățile sale;
  • Furnizează asistență tehnică echipei operaționale și de investiție;
  • Participă la definirea clasificării echipamentului și propune o listă de piese de schimb, dacă este necesar;
  • Identifică oportunitățile de îmbunătățire a eficienței activităților, a fiabilității echipamentelor și de reducere a costurilor de exploatare.
  • Participă la atelierul transversal din cadrul companiei;
  • Emite solicitări de achiziție pentru materiale și servicii de întreținere.

Candidate Profile:

Experienta:

  • Experienta in domeniu minim 3 ani;
  • Cunostinte minime operare PC/pachet Office;
  • Capabilitate de a citi scheme electrice si desene tehnice;
  • Diploma/ certificare electrician;
  • Disponibilitate de a lucra din Fabrica din Cristian, Brasov;
  • Program: Luni-Vineri / 7.45- 16.00.

Beneficii:

  • Tichete de masa;
  • Asigurare de sanatate, pentru angajat si copiii minori ai acestuia;
  • Asigurare de viata;
  • Prima cu ocazia Sarbatorilor de Paste/Craciunului;
  • Bonus anual individual de performanata;
  • Prima de vacanta.

Adecco Romania

191 anunțuri active

3.88

164 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Tip job Full-time
Orașe Cristian