Bento Bento
Bento

Bento

Prezentare Bento

Bento (2B Intelligent Soft S.A.) este o companie antreprenorială românească, listată pe piața de capital AeRO, specializată în dezvoltarea de soluții software și furnizarea de servicii de infrastructură IT și Cloud. Compania a generat venituri de 58,2 mil lei în 2023. De-a lungul celor 20 ani de experiență, Bento a dezvoltat și implementat proiecte complexe cu aplicabilitate în industrii multiple pentru companii multinaționale din România, SUA și Elveția. Compania are în prezent aproximativ 100 de angajați, dispuși în echipe complementare de management de proiect, analiză, prototipare, dezvoltare, testare, implementare, integrare și mentenanță care au capacitatea de a transforma idei, concepte și nevoi în soluții adaptate cerințelor fiecărui client în parte.

De ce sa lucrezi cu noi?

Suntem o companie formată dintr-o echipă Intelectually Curious. Suntem tineri, pasionați de tehnologie și curioși.

Mediu de lucru și beneficii

Ne dorim să creăm o atmosferă plăcută pentru colegii noștri prin intermediul unor initiative și contexte care să aducă bucurie în experiența zilnică de lucru.

O parte dintre beneficiile @ Bento:

• Abonament medical la rețeaua de clinici Regina Maria, gratuit. Poți alege să plătești pentru familia ta și rudele sau prietenii sub același abonament.
  • Acces gratuit la Hilio, o platformă de servicii de sănătate și bunăstare cu peste 800 de medici și specialiști licențiați și verificați în psihoterapie, telemedicină, parenting, nutriție, coaching și bunăstare financiară, disponibilă pentru tine 24/7. Poți discuta cu unul dintre specialiști, beneficiind de ședințe lunare gratuite plătite de Bento. Deoarece sănătatea psihică și emoțională înseamnă atât îngrijirea de sine, cât și asigurarea bunăstării celor dragi, am decis să extindem linia telefonică gratuită și pentru membrii familiei fiecărui angajat.
  • Vei putea lucra de oriunde și să vii la birou pentru anumite întâlniri/ceremonii ~ 1-2 zile/săptămână.
  • În fiecare săptămână avem "Bento sandwich", care include diverse tipuri de alimente pentru a face sandwich-uri și unele gustări, fructe și cafea.
  • Teambuilding anual în afara Bucureștiului, petrecerea de Crăciun.

Echipa

• Vei avea șansa să fii înconjurat de colegi tineri și experimentați și să lucrezi într-un mediu prietenos, unde considerăm că fiecare greșeală este o lecție învățată și un pas înainte în cariera ta.
  • Suntem amuzanți - nu există glume proaste, dar valorizăm respectul. Ne place să petrecem și să petrecem timp împreună.
  • Suntem responsabili și responsabili de succesul lui Bento, de aceea ne vei vedea foarte des făcând lucruri care nu sunt în descrierea noastră de muncă.
  • Suntem ființe umane. Ne pasă mai întâi de om decât de rolul pentru care suntem responsabili. Facem eforturi să ne conectăm unii cu alții într-un mod uman.

Învățare și Dezvoltare

• La Bento îți alegi propria dezvoltare profesională și personală.
  • Îți vom oferi toate cursurile, formările și certificările necesare, împreună cu expertiza noastră potrivită pentru creșterea ta în carieră, astfel încât să poți învăța lucruri noi și să ții pasul cu tehnologia.
  • Vei avea acces la Pluralsight pentru a-ți îmbunătăți abilitățile tehnice.
  • Posibilitatea de a te înscrie într-un program de Învățare și Dezvoltare creat pe baza nevoilor individuale ale fiecărui angajat în ceea ce privește creșterea personală și profesională.

Cultura si Context

• Bento este o companie antreprenorială, listată la Bursa de Valori București.
  • Deținută și condusă de 4 băieți; Suntem aproximativ 100 de colegi care au generat 11,6 milioane de euro în venituri în timpul anului 2023;
  • Recunoaștem proiectele secundare, pasiunile și valorile colegilor noștri;
  • Oferim libertate și cerem responsabilitate.
  • Cream cât mai puține proceduri posibile pentru a oferi spațiu pentru creativitate;
  • Participi la gestionarea și crearea contextului de lucru prin feedback și comunicare.

Statistici companie